Patarimai 2017 metams pradedant savo elektroninę parduotuvę

Kad pradėtumėte savo E- parduotuvės verslą, jūs turite pasirinkti savo verslo vardą, industriją ir dar daug virtualių dalykų. Turbūt pasaulyje atsiranda tūkstančiai, jeigu ne milijonai verslininkų, kurie trokšta šio verslo sėkmės ir priėmė šį sunkų iššūkį. Būtent tai yra jūsų šių dienų realybė : yra visa krūva elektroninių parduotuvių, kurios bando išsiskirti ir daug kas neturi parodyti kažko išskirtinio. „Bet palauk“ , tu sakei: „ man taip neatsitiks. Mano planas yra pilnai įrodytas“. Galbūt ,bet ar jūs nemanote, kad elektroninių parduotuvių kapinyne yra pilna tokių planų su įrodymais? Būtent, todėl mes ir pristatome jums 5 patarimus 2017 metams elektroninių parduotuvių industrijoje, į kuriuos jūs turėtumėte atkreipti dėmesį ir juos pritaikyti savo e-parduotuvėje.

  1. Sukurkite gražią mobilią išvaizdą

Mobili versija, mobili versija, versija mobili, pritaikyta mobiliam. Kodėl būtent mobili versija? Nes jeigu jūs jos neturite, jūs neturite išvaizdos išvis. Ką jūs darote, kai užsimanote pamatyti orus? Išsitraukiate savo išmanųjį. O kaip situacija, kai norite rasti kavos parduotuvę, netoli jūsų? Lygiai taip pat. Ir kai jūs esate išėję iš namų ir ieškote sau džinsinio švarkelio, kuris yra randamas Ebay? Jūs taip pat naudojate savo išmanųjį telefoną.

Tikimasi, kad mobili rinkos dalis transakcijų 2017 metais bus net, 70% ir jūs taip pat turite būti šioje statistikoje. Štai kaip optimizuotis žmonėms, kurie perka mobiliu telefonu. Jūs galite imtis lengvesnio plano ir įsigyti saitą, kuris yra draugiškas mobiliam, pagal Google paieškos indeksavimo testus, tačiau tai yra minimumas. Geresnė išeitis yra padidinti kliento patirti (User experience), ir padaryti svetainę, kuri prisitaiko prie, bet kurio mobilaus įrenginio. Susisiekite su elektroninių parduotuvių kūrimo agentūra ir pradėkite!

  1. Pradėkite mobilią reklamą

Tai gi jūs girdėjote, kad apsipirkimas internete pakilo 45% procentais 2016 metais ir pagalvojote, „Puiku, nepriminkite man, aš tiesiog palauksiu savo dalies pyrago, kuris atiteks ir man.“ Ne taip nebus. Kol apsipirkimas internete yra labai populiarus, tai dar nereiškia, kad jūs gausite savo dalį. O žinote kas tikrai gaus? Tie kurie reklamuojasi mobiliuose prietaisuose ir yra pritaikę savo elektronines parduotuves būtent tam. 80% interneto vartotojų turi mobilius išmaniuosius ir jų naudojimas pakilo, net 58% pastaraisiais metais, pasilikti užnugaryje, tai nėra tai ką jūs galite sau leisti.

 

  1. Pagerinkite klientų aptarnavimo paslaugas

Klientų aptarnavimas gali jus iškelti arba sužlugdyti. Vienas blogas atsiliepimas, gali pakeisti jūsų pardavimus iš esmės. Galvokite apie tai kaip apie gaisrą. Viena maža žiežirba gali neatrodyti pavojinga, bet palikite tai neišspręstą ir nuskambėsite Facebook tinkle, kaip nepatikimas pardavėjas. Jūs galite padaryti kelis dalykus, kad to išvengti. Pradėkime nuo blogiausio scenarijaus, kad jūs jau turite blogą atsiliepimą. Nesėdėkite ramiai ir keikite jų savo galvoje, reaguokite. Pažiūrėkite, ką galite padaryti, kad pakeistumėte jų mąstymą ir kad pagerintumėte jų nuomone apie savo verslą. Geriausia praktika yra neleisti, klientų užklausoms, ir žinutėms, ilgai likti neatsakytiems, nes tada jie jausis ignoruojami. O koks gi verslas be klientų?

  1. Prisijunkite prie socialinių tinklų

Socialiniai tinklai yra neatsiejamas dalykas nuo elektroninės prekybos. Kokiu dar būdu galite pasiekti savo klientus, jeigu neturite fizinės parduotuvės? Tai vienas iš pirminių dalykų, santykių statymas tarp kliento ir jūsų kaip parduotuvės savininko. Tai gali padėti ne tik jums, kaip įvaizdžio kūrimui, bet ir kliento paslaugų aptarnavimui. Daug didelių parduotuvių internete naudoja Twitter‘io platforma, savo klientų problemoms spręsti, ir paprastas dalykas, ką jie turi padaryti, tai išsiųsti jums žinutę per šią platformą.

  1. Pridėkite Elektroninį paštą į savo marketingo strategiją

El. pašto marketingas yra labai pigi paslauga. O dabar pasiruoškite statistiniams faktams:

  • laiškai po prekės arba paslaugos nupirkimo turi 8 kartus didesnę atidarymo tikimybę negu paprasti elektroniniai laiškai.
  • Suasmeninti el. laiškai padidina CTR rodiklį, net iki 14% , o konversijas iki 10% daugiau.
  • Email marketingo vidutinis investicijų grąžos rodiklis(ROI) yra 3800%.

 

 

Įtraukiant el. pašto marketingą į savo reklamos strategiją ją galite panaudoti skirtingais būdais. Galite siųsti automatinius email‘us žmonių, kurie įsidėjo prekes į krepšelius, bet nepirko. Taip padidindami tikimybę įsigyti prekes. Arba reguliarius naujienlaiškius apie naujas prekes ir nuolaidas vis primindami savo auditorijai apie save. Kad ir ką darysite turėdami jų elektroninius paštus paverskite tai privalumu klientui, kitaip jūsų auksinė galimybė pavirs šiukšlinimu. Norintiems konsultacijos dėl elektroninių parduotuvių platformos kreipkitės: https://beemarketing.lt/paslaugos/elektroniniu-parduotuviu-kurimas-magento-platforma/